Hogyan alkalmazzuk a Feng Shui-t a konyhában
- markonorbert
- May 23, 2022
- 2 min read
A Feng Shui egy ősi, közel 4000 éves kínai filozófia, mely szerint egyensúlyt és harmóniát teremthetünk magunk körül. Ez a művészet számos alapvető maximát vall a tökéletesség elérésére a minket körülvevő természet egyensúlyán keresztül.
Ez a tudomány, a filozófia, a hiedelmek, az életről alkotott elképzelések kombinációja, de egyesek számára csak babona.
A keleti világban a Feng Shui-koncepciók alkalmazása fontos elem, mind új lakás vásárlásakor, mind otthoni, szobai vagy irodai dizájn kiválasztásakor.
A szó szerinti fordítás szerint a Feng Shui jelentése "szél és víz". A kínaiak úgy vélik, hogy ez a két természeti erő áll az energia létfontosságú áramlásának középpontjában.
Úgy tartják, hogy az ősi kínai művészet és tudomány segítségével az ember képes egyensúlyba hozni a körülötte lévő világot, és személyesen és globálisan is élvezetet és jólétet szerezhet.
Feng Shui a konyhában
A maximális eredmény elérése érdekében törekedjünk arra, hogy otthonunk ezen részében kényelmet, harmóniát és meleget teremtsünk.
Kövessük az alábbi fontos és alapvető szabályokat:
Pozíció
Először is fontos a konyha elhelyezése a lakásban. Ha egy sarokban, kivilágítatlan helyre van elrejtve, aligha fogjuk élvezni a konyhában való tartózkodást.
A konyha helyét úgy válasszuk ki, hogy örömteli legyen a főzés, a finom ételeket pedig szeretettel tudjuk megosztani barátainkkal.
Ne helyezzük a konyhát északnyugatra vagy az otthon közepére. Ezt katasztrofális választásnak tartják.
Feng Shui szerinti világítás
A Feng Shui szerint a természetes fény és a természeti kilátás a fő energiaforrás. A jól megvilágított és szellőző konyha a jólét garanciája az otthonban. Ezért ügyeljünk arra, hogy a levegő friss legyen a helyiségben.
A bútorok elrendezése és elhelyezése a konyhában a Feng Shui szerint
Az irány és a forma a Feng Shui filozófiájának további jelentős elemei.
A kínaiak úgy gondolják, hogy az egyensúly megteremtésére a bel és külterek között az emberi életben szerepet játszó öt alapelemet kell használni:
víz,
fa,
föld,
tűz,
fém.
Az is nagyon fontos, hogy hogyan és hova helyezzük el a bútorokat, milyen színeket választunk, mennyit világítunk.
A tűzhely a helyiség egyik jellegzetes szimbóluma.
A tűz energiája a főzőlapokon, sütőn és grillen keresztül jut be a házba. A bejárati ajtó elhelyezése után a tűzhely helyzete a második legfontosabb dolog a Feng Shui elmélete szerint.
Jó közérzet, gazdagság és boldogság érdekében helyezzük a tűzhelyet és a tűzhöz csatlakoztatott készülékeket a mosogató, a hűtőszekrény és a mosogatógép másik oldalára, hogy ne érintkezzen közvetlenül vízzel és tűzzel.
Ha a helyiségben valami megakadályozza ennek a feltételnek a teljesítését, feltétlenül helyezzünk élő növényt a két szektor közé. Egy kis szekrény is a megosztás eszköze lehet ebben a helyzetben.
A tűzhely ne nézzen északnyugat felé, mivel a konyha energiája ebből az irányból áramlik. Érdemes úgy elhelyezni, hogy a bejárati ajtóból ne látszódjon.
Színek a konyhában a Feng Shui szerint
Ha a konyhánk viszonylag kicsi és sötét, akkor friss világos tónusokra érdemes festeni és fehér konyhabútorokra érdemes frissíteni.
A nagyobb siker érdekében erősítsük meg a helyiség központi világítását.
Ha ki kell emelni a konyha egy részét, ne falak vagy bútorok festésével tegyük ezt meg.
Délen emeljünk ki tűz elemet egy kancsón, vázán, kenyérpirítón vagy skarlátvörös dobozon keresztül (úgy gondolják, hogy ez közvetlenül kapcsolódik a sikeres karrierhez).
Északon hangsúlyozzuk a víz elemet egy fekete tárgyon vagy figurán keresztül. Ez elősegíti lelki fejlődését.
Végszó
Egy kis szorgalommal és a keleti kultúra tanácsainak betartásával mindannyian biztosíthatjuk a harmonikus és sikeres életmódot.
Comments